Microblading

Microblading uygulaması kalıcı makyaj uygulaması olarak bilinmektedir.

MICROBLADING NEDİR?

Ancak bilinenin aksine ömürlük bir işlem değildir. Makyaj boyası kullanılarak deri altına işlendiği için insanlar kalıcı dövme gibi ömürlük olduğunu düşünmektedirler. Lakin bu işlemde dövme gibi daha derin dokuya değil üst dokuya boya işlemi yapılarak doğal kaş görüntüsü oluşturulmaktadır.

12- 16 ay arasında kişinin cilt yapısına bağlı olarak boya kendi kendini parçalayarak kaybolur.  Bu uygulama kaş boyası kayboldukça yenilenebilmektedir. Kaşların da oluşan yapısal kusurları boya ile kapatarak doğal bir kaş görüntüsü elde etmek isteyenlerin ya da uzun süre makyaj malzemeleri ile kaşlarına şekil vermekle uğraşanların tercih ettikleri bir uygulama yöntemidir.

Amaç seyrek, biçimsiz ve kusurlu kaşlara doğal bir hava yaratarak dolgunlaştırmak ve göz çevresini ortaya çıkartmaktır. İşlem dövme tekniğine benzer şekilde yapılmaktadır. Kişiye özel steril iğneler ve kaş rengine uygun boyalar ile gerçekleştirilmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta microblading uygulamasını yaptıracağınız merkezlerin ve estetisyenlerin deneyimli ve sertifikalı bireyler olmasıdır.

Halk arasında kaş kontörü olarak da bilinen uygulama ilk aşamada kaş kusurları tespit edilerek istenilen kaş seçenekleri göz önünde bulundurularak çizilmesi ile başlamaktadır. Ardından acı ve ağrı hissedilmemesi için uyuşturucu krem sürülerek işlem yapılacak bölgenin uyuşması sağlanır. Çizilen bölge üzerinden kaş boyası ile microblading işlemi yapılır ve doğal kaş görüntüsü elde edilir.

0 0 DEĞERLENDİRME

Microblading
uygulaması için hemen;

ONLINE RANDEVU
OLUŞTUR
WHATSAPP'TAN
SORU SOR
MÜŞTERİ
HİZMETLERİNİ ARA

BU SAYFAYI YAZDIR PAYLAŞ BİZE BİLDİRİN

Microblading FİLMİ

UYGULAMALARIMIZ

Tüm uygulama fotoğrafları salonumuzda çekilmiş ve kendi danşanlarımıza aittir.

SORU - CEVAPLAR

Microbilading işlemi sonrasında abdest geçerli olur mu?

Ömür boyu bir kalıcılığı söz konusu olmadığı için abdest geçirebilmektedir.

Microbilading hamilelere uygulanır mı?

Hamilelere ve emziren annelere yapılması tavsiye edilmemektedir. Bu dönemler dışında herkes yaptırabilmektedir.

Microbilading yaptırdıktan sonra nelere dikkat edilmeli?

İlk 24 saat su değdirmemelisiniz. 24 saatin sonunda ise yüzünüze vazelin kremi uygulayarak su ile temas sağlayabilirsiniz. 7 gün vazelin işlemini uygulamanız gerekmektedir.

Microbilading işleminin kalıcılığı nedir?

Ortalama olarak kalıcılık süresi 1 yıldır. Uygulanan boyalar kendi kendini parçalama özelliğine sahip olduğu için ömürlük bir işlem değildir. 

Microbilading işleminden sonra kaş aldırabilir miyim?

Evet, kaş aldırma işlemine devam edebilirsiniz.

Microbilading boyalarında yeşillenme ya da kızıllaşma olur mu?

Hayır, boyalarımızda böyle bir durum söz konusu değildir. Kaliteli kullandığımız ürünlerimizden tüm danışanlarımız memnundur.

Microbilading işleminin kalıcılığı ne kadardır?

Kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Ortalama süresi 12- 16 aydır. Uygulanan boya kendini parçalamaya başladığı zaman tekrar yaptırabilme şansınız bulunmaktadır.

İşlem kendi kaş yapıma zarar verir mi?

Hiçbir zarar vermemektedir. Kaş yapısına ya da köklerine zarar verecek bir boya kullanılmamakta işlem sırasında hasar oluşturacak herhangi bir durum gelişmemektedir.

Cildime bir zararı olur mu?

Ciddi alerjenik bir cilt yapısına sahip değilseniz cildinize hiçbir zarar vermeyecektir.

Aradığınız sorunun
cevabını bulamadınız mı?

O zaman bize sorun!

ONLINE RANDEVU
OLUŞTUR
WHATSAPP'TAN
SORU SOR
MÜŞTERİ
HİZMETLERİNİ ARA

YORUMLAR

EBRU BAYAR
Yeni kaşlarımla çok daha mutluyum. Merve hanımın ellerine, emeğine sağlık gerçekten doğallık kattı bana. Başka işlemlerde görüşmek dileğiyle :) 09.11.2021 - 14:54

Merve Tutar Güzellik & Estetik: Ebru Bayar Hanım, Merve Tutar Güzellik & Estetik ailesi olarak ilgili değerlendirmeniz için çok teşekkür ederiz. Almış olduğunuz hizmetten memnun kaldığınıza sevindik. Sizi ve sevdiklerinizi işletmemizde tekrar misafir etmekten mutluluk duyacağız. Saygılarımızla ❤️
Daha fazla yorum oku

Siz de Microblading
hizmetimizi değerlendirin.

Lütfen aldığınız hizmeti puanlayınız

YASAL UYARI
Bu sayfada yer alan içerikler (metin,slogan,fotoğraf) FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNLARI kapsamında korunmaktadır. İzinli veya izinsiz hiçbir suretle kullanılamaz, alıntı yapılamaz. İnternet sayfasının tasarımı ve sunumu KONYA 15. NOTERLİĞİ tarafından TASARIM KORUMA altına alınmıştır. Taklit edilmesi veya sunumun benzeri/tekrarının yapılması koruma altındadır. Yasal Uyarı'ların ihlali durumunda, tam yetkili kurum olarak atanan BARAN HUKUK VE DANIŞMANLIK BÜROSU hukuki işlemlerin yapılmasından kaçınmayacaktır.