Saç Çoğaltma

Saç mezoterapisi nasıl yapılır? Saç çoğaltma işlemi saçında seyreklik ve dökülme oranı yüksek olan insanlarda gerçekleştirilir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR?

Her yaşta her cinsiyette uygulanabilen hiçbir yan etkisi bulunmayan bir işlem türüdür. Saç dökülmesi kalıtsal faktörlerden meydana gelebildiği gibi çevresel faktörlerden, hormon değişimlerinden ve kullanılan bazı ilaçların yan etkilerinden de meydana gelebilmektedir.

Saç mezoterapisi nasıl yapılır? Öncelikle saç ve derisinin ozonlaşmış buhar ile yumuşatılması ile başlar. Yumuşatılan saça sırasıyla saçı besleyecek etken maddeleri ve vitaminleri içerisinde barındıran ilaç deri altına enjekte edilir. Bu enjeksiyonun içerisinde aminoasitler, kan dolaşımını artıracak maddeler ve saçları destekleyen yapı taşları bulunmaktadır. Buradaki amaç deri kanatılır, sonra kanı boşaltılır ve son olarak ilaçlar enjekte edilerek hücrelerin harekete geçmesi sağlanır.

İşlem yaklaşık olarak 3-10 seans arasında sürmektedir. İlk 4 seans 1 hafta arayla sonraki seanslar ise 15 günde bir uygulanmaktadır. İşlem süresi saçın yoğunluğuna göre 30-40 dakika arasında sürmektedir. İlk 1 ayda etkisini görmeye başlarsınız.  Kalıcı olsun, saçlarım daima gür ve parlak olsun dökülme yaşanmasın diyorsanız senede 4 defa bu işlemi tekrarlatmanızı tavsiye ederiz. Bu işlem sayesinde saç kökleriniz güçlenir.

Saç mezoterapisi nasıl yapılır? Sorusunu yanıtladığımıza göre şimdi saç çoğaltma işlemi gerçekleştikten sonra dikkat etmeniz gereken bazı hususlara gelelim. İlk 24 saat saçlarınızı asla yıkamamalısınız. Sonrasında ise aşırı sıcak su kullanmamalısınız ki sıcak su normal zamanda bile saç derilerine ve köklerine fazlasıyla zarar vermektedir.

0 0 DEĞERLENDİRME

Saç Çoğaltma
uygulaması için hemen;

ONLINE RANDEVU
OLUŞTUR
WHATSAPP'TAN
SORU SOR
MÜŞTERİ
HİZMETLERİNİ ARA

BU SAYFAYI YAZDIR PAYLAŞ BİZE BİLDİRİN

Saç Çoğaltma FİLMİ

UYGULAMALARIMIZ

Tüm uygulama fotoğrafları salonumuzda çekilmiş ve kendi danşanlarımıza aittir.

SORU - CEVAPLAR

Saç çoğaltma işlemi ne işe yarar?

Saçında belirli düzeyde dökülme sorunu olan ya da seyreklik olan danışanlara uygulanmakta ve saç köklerinin tekrar harekete geçmesi sağlanmaktadır. 

Saç çoğaltma işlemi ilk seans da nasıl bir sonuç elde ettirir?

İlk seans da gözle görülür bir farkındalık oluşmamaktadır. Önerilen en az 3 seansın gerçekleştirilmesidir.

Saç mezoterapisi acılı bir işlem midir?

Bölge uyuşturulduğu için çok fazla acısını hissedeceğiniz bir durum söz konusu değildir.

Saç çoğaltma zararlı bir işlem midir?

Hayır, zararlı bir işlem olmadığı gibi diğer saç tellerinizi de besleyen bir işlemdir.

Saç mezoterapisi ne zaman sonuç verir?

3-10 seans arası yapılırsa çok ciddi sonuçlar elde edilebilmektedir. Ancak ilk 1 ay sonunda seyrek bölgelerin azalmaya başladığını gözlemleyebilirsiniz.

Saç mezoterapisi ne sıklıkta tekrarlanmalı?

Yılda 4 defa bu işlemin uygulanması tavsiye edilmektedir. Seyrekliği azalttığı gibi saç köklerini de güçlendirmektedir.

Saç mezoterapisi ne kadar süre etkilidir?

Belirli bir süresi yoktur. Çıkan saçlar bakımını güzel yaptığınız müddetçe geri dökülmeyecektir. Ancak güçlü ve parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız sene de en az 2 kez bu işlemi yaptırmanız önerilmektedir.

Saç çoğaltma işleminden sonra duş alınır mı?

İlk 24 saat duş alınmaması gerekmektedir. İlk 48 saat güneş ışığından korumanız da fayda vardır.

İşlem kimlere uygulanır?

Saçlarında dökülme ya da seyreklik oluşan herkeste ve ayrıca saç köklerinin sağlıklı olmasını isteyen her insanda uygulanabilmektedir.

İşlem sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Duş almamaya ve güneş ışığına çok maruz kalmamaya dikkat edilmelidir.

Aradığınız sorunun
cevabını bulamadınız mı?

O zaman bize sorun!

ONLINE RANDEVU
OLUŞTUR
WHATSAPP'TAN
SORU SOR
MÜŞTERİ
HİZMETLERİNİ ARA

YORUMLAR

Siz de Saç Çoğaltma
hizmetimizi değerlendirin.

Lütfen aldığınız hizmeti puanlayınız

YASAL UYARI
Bu sayfada yer alan içerikler (metin,slogan,fotoğraf) FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNLARI kapsamında korunmaktadır. İzinli veya izinsiz hiçbir suretle kullanılamaz, alıntı yapılamaz. İnternet sayfasının tasarımı ve sunumu KONYA 15. NOTERLİĞİ tarafından TASARIM KORUMA altına alınmıştır. Taklit edilmesi veya sunumun benzeri/tekrarının yapılması koruma altındadır. Yasal Uyarı'ların ihlali durumunda, tam yetkili kurum olarak atanan BARAN HUKUK VE DANIŞMANLIK BÜROSU hukuki işlemlerin yapılmasından kaçınmayacaktır.